Łódzki Uniwersytet Medyczny będzie opiekował się klasą licealną UŁ


W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego powstanie nowa klasa o profilu chemia i nauki o życiu. Opiekę nad nią obejmie Uniwersytet Medyczny w Łodzi. W czwartek obie uczelnie podpisały w tej sprawie porozumienie.

Rektor UM prof. Paweł Górski zwrócił uwagę, że podpisana umowa jest kolejnym elementem współpracy między uniwersytetami, którą oficjalnie rozpoczęto we wrześniu ubiegłego roku.

 

Obie uczelnie chcą m.in. tworzyć wspólne centra badawcze, wspólną bazę laboratoryjną czy prowadzenie wspólne kierunki studiów. Liczą również na pomoc w kształceniu przyszłych studentów.

 

W ramach podpisanego w czwartek porozumienia Uniwersytet Medyczny umożliwi uczniom nowej klasy korzystanie zarówno z oferty dydaktycznej, jak i naukowej uczelni. Licealiści będą mogli brać udział w wykładach, seminariach, zajęciach laboratoryjnych organizowanych na uniwersytecie. Liczyć też będą mogli na pomoc ze strony kadry naukowej uczelni w przygotowaniu do udziału w olimpiadach.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata rozpoczęło działalność we wrześniu 2009 roku. Teraz kształci się tam 150 uczniów, w klasach o profilach: humanistycznym, obywatelskim i nauk ścisłych. Od nowego roku szkolnego będą mogli wybrać klasę o profilu chemia i nauki o życiu.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

jaw/ agt/

Tagi: wspólpraca


Źródło:www.naukawpolsce.pap.pl